Láska / romantika a iné

3 romantické a silné príbehy pre čitateľky

Niektoré príbehy sú smutné, no dokážu inšpirovať. Iné vedia potešiť, dodať nádej, energiu, pohladiť vašu čitateľskú dušu.
Máme pre vás 3 príbehy, milé dámy, pri ktorých sa nebudete nudiť a skvele si oddýchnete. Slávna Danielle Steelová, k tomu nádherná historická romanca, aj príbeh o mladej žene, ktorá stojí pred neľahkým rozhodnutím.

Mohlo by to vyjsť

Prvý tip je od Jamie Beck, volá sa Mohlo by to vyjsť a je to príbeh o Claire, ktorú postrelili a to ukončilo jej sľubnú tenisovú kariéru. Utiahla sa do ospalého pobrežného mestečka, dni trávi s priateľkami z čitateľského krúžku, priateľ jej nedávno ušiel s milenkou a jej stavebná firma má finančné problémy. Claire bojuje, snaží sa prežiť, nechce sa vzdať, no všetko skomplikuje jeden človek.

Jej školská láska Logan prichádza do mestečka aj so svojou sestrou, s ktorou si Claire veľmi rozumela, boli priateľkami, no potom ju zradila. Otázkou teraz je, ako sa so všetkým vysporiada táto trojica – dokáže Claire odpustiť zradu? Zblíži sa opäť s Loganom?

Prečítajte si novinku Mohlo by to vyjsť z vydavateľstva Ikar.

V otcových šľapajach

Novinka od slávnej Danielle Steelovej V otcových šľapajach je veľmi silný príbeh troch generácií. Prvá sa odvíja od roku 1945, kedy po oslobodení koncentračného tábora Buchenwald sledujeme dvoch mladých ľudí, ktorí prežili neľudské podmienky: Emmanuelle a Jakob. Odcestujú do New Yorku, kde začnú nový život.

Presunieme sa o desiatky rokov dopredu, Jakob dosiahne obrovský úspech, má syna Maxa, ktorý absolvoval Harvard. Nájde si nevestu, založí si rodinu a my vidíme ďalšiu generáciu, ktorá však už žije v iných podmienkach a iným štýlom. No a napokon tretia generácia – Maxovi sa narodia deti, rozpadne sa mu však manželstvo a on sa snaží zmeniť. Chce im ísť príkladom, tak ako kedysi jeho otec Jakob. Chce ísť v otcových šľapajach.

Dojímavý príbeh jednej rodiny, troch generácií, o láske, ambíciách, pádoch i úspechoch.

Nevestin bozk

A do tretice historická romanca Nevestin bozk od Lisy Bernovej. Príbeh o bohatom a arogantnom Gabrielovi, ktorý chce nadviazať na rodinnú tradíciu: plánuje si nájsť poslušnú nevestu, splodiť dediča a ďalej žiť po svojom vo formálnom manželstve. Presne tak to v ich rodine fungovalo odjakživa.
No jediný okamih slabosti s krásnou, ale svojhlavou Liviou nabúra jeho zásady. Keď ich prichytia pri vášnivom bozku, musí naplniť povesť džentlmena a ponúknuť jej manželstvo. Ženy sa mu doposiaľ vrhali do náručia, preto ho zaskočí, keď Livia pred ním uteká.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dado Nagy:

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 32 times, 1 visits today)