Spolupráca

Cením si každú spoluprácu, ktorá mi pomáha posúvať Knižný smäd dopredu. Som otvorený pre spoluprácu:

  • s vydavateľstvami a kníhkupectvami
  • s autormi/autorkami
  • s bookblogermi/-kami, ktorí/-é hľadajú priestor pre realizáciu
  • s inými zaujímavými projektami

Nižšie uvádzam všetkých partnerov, s ktorými aktuálne spolupracujem, alebo som už mal v minulosti možnosť.

Bux.sk

Bux.sk je internetovým kníhkupectvom vydavateľského domu a knižnej distribúcie IKAR. Patrí medzi najnavštevovanejšie knižné e-shopy na Slovensku, ponúka tisíce kníh nielen z vydavateľstva IKAR, ale aj z mnohých iných vydavateľstiev. Veľkou výhodou Bux.sk je rozsiahly výber titulov priamo na sklade, čo umožňuje flexibilitu pri objednávaní.

Vďaka spolupráci s literárnym publicistom a online marketérom Milanom Bunom, si môžete na kniznysmad.sk prečítať množstvo článkov o vychádzajúcich novinkách, ktoré nájdete práve na Bux.sk.

Vydavateľstvo TATRAN

Jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. V roku 2017 oslávilo 70. výročie. Pod jeho hlavičkou vyšlo veľké množstvo slovenskej a svetovej literatúry. Pamätnú edíciu svetových bestsellerov – LUK nájdeme azda v každej domácnosti, či už na polici našich rodičov, starých rodičov alebo prarodičov. Dnes už počty vydaných titulov nedosahujú čísla z minulosti, no nájdeme medzi nimi množstvo hodnotných a aktuálnych titulov.

Vydavateľstvo ABSYNT

Pomerne mladé vydavateľstvo (vzniklo v roku 2015), ktoré sa cieľavedome zameralo na reportážnu literatúru, zjednotilo ju pod jednou strechou a stalo sa tak knižným brandom, ktorý je dnes synonymom reportážnej literatúry na Slovensku. Edícia Prekliati reportéri je dnes známa snáď každému milovníkovi tohto žánru. Po zániku vydavateľstva Kalligram prevzal Absyntu túto kultovú značku a zabránil jej odchodu do zabudnutia.

Vydavateľstvo PREMEDIA

Patrí medzi menšie vydavateľstvá na slovenskom trhu, aj keď je potrebné poznamenať, že je to zároveň jeho zámer: Ostať malým vydávajúcim široké spektrum kníh, ktorých spoločným menovateľom by malo byť, aby ich čítanie nebolo stratou času. O tom svedčí momentálne najvýraznejšia knižná edícia CIVILIZÁCIA. Vyprofilovala sa postupne z narastajúceho množstva historických a kultúrno-spoločenských titulov, medzi ktorými nájdeme aj knihy od v súčasnosti veľmi žiadaného historika Timothyho Snydera.

Vydavateľstvo INAQUE

Vzniklo v roku 2012, patrí teda medzi mladšie slovenské vydavateľstvá. Cieľom Inaque je prinášať čitateľovi slovenské preklady svetovej literatúry nemainstreamovej kultúry. Edičný plán sa postupne vyprofiloval do štyroch základných edícií a do stálej spolupráce s desiatkou prekladateliek a prekladateľov. Vydavateľstvo tak každoročne prinesie dvadsiatku nových alebo starších (neprávom prehliadaných) titulov.

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Podobne ako vydavateľstvo TATRAN má Slovenský spisovateľ za sebou dlhú a bohatú edičnú históriu. Tento rok oslavuje 70. výročie. Je známe najstaršou detektívnou edíciou Zelená knižnica. Okrem Agathy Christie tu nájdete diela od množstva prevažne ženských autoriek, počnúc slovenskými súčasnými úspešnými autorkami. Knihomoľov určite teší aj edícia svetovej klasiky a séria titulov biografického žánru.

Vydavateľstvo SLOVART

Vydavateľstvo pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Lindeni

Lindeni je nová vydavateľská značka kníh pre dospelých – nová značka so silnou tradíciou vydavateľského domu Albatros Media, ktorý stojí na základoch najstaršieho detského vydavateľstva v Československu – Albatros. Lindeni vydáva kvalitnú beletriu aj non fiction literatúru pre vnímavého dospelého čitateľa.

www.martinus.sk

Kníhkupectvo Martinus

Je najväčším internetovým kníhkupectvom na Slovensku s kamennými predajňami v 10 slovenských mestách. K dnešnému dňu je šesťnásobným držiteľom ocenenia Obchodník roka. Svojou firemnou filozofiou a jedinečným „bookfriendly“ prístupom si získalo priazeň množstva čitateľov a knihomoľov nielen na Slovensku.

WebSupport

Websupport je jednotkou na slovenskom webhostingovom trhu.

Veľké ďakujem za kvalitnú technickú podporu a hostingové služby, vďaka ktorým nie je kniznysmad.sk len ideou na papieri, ale webovou stránkou v online priestore.

(Visited 403 times, 1 visits today)