Beletria

Dokáže sa vyhýbať dievčatám a držať prísny celibát?

Elle Kennedyová píše ľahké, svižné oddychovky, ktorým nechýba vtip a veľa romantiky. O zábavu nie je núdza ani v najnovšej knihe s názvom Hra, v ktorej si Hunter dá predsavzatie – len hokej a škola, žiadne baby, sex, iba prísny celibát. Ale to by sa nemohla okolo neho obšmietať nová spolužiačka Demi, ktorá vyzerá božsky a pre Huntera je doslova zakázaným ovocím.

Nádejný hokejista Hunter Davenport pokazil svojmu tímu celú predošlú sezónu, a to všetko pre hlúpu chybu. Výsledok? Tentoraz to nesmie pokašľať. Ako nový kapitán mužstva si musí stanoviť priority – najprv hokej a škola, potom frajerky. Vyhne sa dievčatám širokým oblúkom a bodka. Skrátka, bude dodržiavať prísny celibát. Napokon, nikto netvrdí, že sa nesmie s dievčatami aspoň kamarátiť. A čo si budeme klamať, nová spolužiačka Demi Davisová je fakt super. Má božské ústa, vlastne celá je božská, a zadaná, takže aj preto je pre Huntera zakázaným ovocím.

Lenže prejdú tri mesiace a Demi je voľná. Dokonca vraj hľadá rozptýlenie. Dá sa jej vôbec vyhnúť? Robia spolu na školskom projekte, ale pre talentovaného hokejistu je nemysliteľné, aby podľahol jej čaru. Aj tak by im to neklapalo. Sú rozdielni ako deň a noc, nemajú spoločné záujmy a jej rodičia ho neznášajú. Vážne by to nebol dobrý nápad. Stačí to len prízvukovať svojmu telu – a srdcu.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Dado Nagy:

Novinka Hra je krásny romantický príbeh z vysokoškolského a hokejového prostredia. Už tretia kniha vo vášnivej hokejovej sérii Briar U.
Práve humor výborne okorenil celý príbeh. Bavíte sa na situáciách, aj na dialógoch. Výborne zafungovala psychológia, keď Hunter a Demi predvádzajú sedenie a snažia sa splniť úlohu, ktorú im zadala profesorka. Elle Kennedyová aj na takýchto situáciách približuje svoje postavy, odkrýva ich vnútro, motiváciu, túžby a sny.

Ak ste si zamilovali knihy Elle Kennedyovej, rozhodne nesmiete túto vynechať. Výborné ukončenie hokejovej trilógie. Poteší, rozosmeje, určite nesklame.

Elle Kennedyová vyrastala na predmestí Toronta v Ontáriu a vyštudovala angličtinu na Yorkskej univerzite. Od útleho veku vedela, že chce byť spisovateľkou a svoj sen si začala plniť už ako tínedžerka. Elle momentálne píše pre niekoľko vydavateľstiev. Miluje silné hrdinky, alfasamcov a dostatok iskrenia a nebezpečenstva, aby bol príbeh zaujímavý!

Jej knižnú sériu Off Campus, s knihami Návrh (YOLi 2019), Omyl (YOLi 2019), Skóre (YOLi 2020) a Cieľ (YOLi 2021) a Odkaz (2022) si obľúbili čitatelia v mnohých krajinách. Román Hra je tretím dielom zo série Briar U z univerzitného prostredia.

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 11 times, 1 visits today)