Láska / romantika a iné

Druhá šanca na pravú lásku…a žiarlivý exmanžel

Začína sa to nami je pokračovaním megahitu Končí sa to nami a začína sa presne tam, kde sa prvá kniha skončila. „Po vydaní románu Končí sa to nami by som si nikdy nepomyslela, že jedného dňa budem písať jeho pokračovanie. A rovnako by mi nikdy nenapadlo, že knihu prijmú toľkí z vás. Som vďačná vám všetkým, ktorým Lilin príbeh dodáva takú silu ako mne príbeh mojej mamy,“ píše autorka Colleen Hooverová.

Keď sa rozbehlo Končí sa to nami na TikToku, zaplavili autorku žiadosti o priblíženie ďalšieho osudu Lily a Atlasa. Mohla odmietnuť komunitu, ktorá jej zmenila život? Tento román napísala z vďaky za neutíchajúcu podporu čitateľov na celom svete. Pokračovanie príbehu si Lily s Atlasom zaslúžia. „Dúfam, že sa vám ich cesta bude páčiť. Naozaj z celého srdca,“ dodáva Colleen.

Lily a jej bývalý manžel Ryle sa práve dohodli na starostlivosti o dcéru Emerson, keď Lily na ulici nečakane natrafí na svoju prvú lásku Atlasa, ktorého nevidela takmer dva roky. Raduje sa, že aspoň raz je čas na ich strane, a tak neváha a prijme Atlasovo pozvanie na rande.

Netuším, ako by niečo také mohlo fungovať. Keď sme sa s Atlasom zrazili na ulici, akoby sa všetko ostatné vrátane Ryla rozplynulo. No teraz sa mi Ryle pomaly vkráda do myšlienok. Nie tak, ako mi myšlienky naňho kedysi zamestnávali myseľ. Teraz mi skôr pripomínajú cestnú zátarasu. Môj ľúbostný život sa konečne dostal na rovný chodníček bez hrboľov a zákrut najmä preto, lebo vyše roka a pol vôbec neexistoval, no teraz ma pravdepodobne čaká drsný terén, prekážky a útesy.

Neteší sa však dlho. Uvedomí si, že hoci s Rylom už nie sú manželia, ešte vždy má miesto v jej živote. A Atlasa zas Ryle v blízkosti svojej bývalej manželky a dcéry nestrpí.

Začína sa to nami nadväzuje na úspešný román Končí sa to nami a ponúka pohľad na udalosti z Lilinej aj z Atlasovej perspektívy. Lily prihral život druhú šancu na pravú lásku, lenže za neželaného dohľadu žiarlivého exmanžela. Ako sa jej má za daných okolností chopiť?
Tento strhujúci príbeh len potvrdzuje, že Colleen Hooverová je majsterkou emotívneho zobrazenia ľudskej duše. Zodpovedala všetky otázky, ktoré vám možno napadli po dočítaní prvej knihy. Ak ste si vychutnávali prvú knihu, budete si aj túto druhú. Pretože sa dozviete viac najmä o Atlasovi…ale aj ďalších postavách.

Colleen Hooverová je americká spisovateľka romantických príbehov pre dospelých a autorka kníh pre mládež. Jej diela sa tešia veľkému čitateľskému záujmu a umiestňujú sa v rebríčku bestsellerov New York Times.

Najväčšiu slávu jej priniesol román Končí sa to nami (IKAR 2018, 2022), ktorého pokračovanie práve držíte v rukách. V slovenskom preklade vyšli aj knihy Beznádejná (2014), Stratená nádej (2014), Život jedna báseň (2014), Odvrátená tvár lásky (2016).

Colleen býva a tvorí v Texase, je vydatá a má troch synov. Svoju spisovateľskú dráhu rozbiehala najskôr svojpomocne, kým sa jej diela dostali pod krídla vydavateľstiev. Dosiaľ má na svojom konte predaných vyše dvadsať miliónov výtlačkov. Viac sa o nej a jej tvorbe dozviete na stránke www.colleenhoover.com.

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 7 times, 1 visits today)