Biografie / cestopisy

Hana Lasicová: Všetko o mojom otcovi

Zaspomínajte si na skvelého herca, speváka, a predovšetkým komika Milana Lasicu.
Vo vydavateľstve Ikar práve vyšlo druhé, rozšírené vydanie jeho rozhovorov s dcérou Hanou s názvom Všetko o mojom otcovi.

„Z týchto rozhovorov je jasné, že otec žil divadlom. Žil Štúdiom S, neskôr L + S. Je v podstate darom, že v tomto divadle bezbolestne zomrel, počas klaňačky, za potlesku obecenstva, ktoré miloval. Veď aj jeho úplne posledná správa, ktorú pár hodín pred smrťou poslal zo svojho mobilu, bola adresovaná jeho vnučkám.
Znela: „Mám sa dobre a idem do divadla.“

Milan Lasica patril k ľuďom, na ktorých bude niekoľko generácií spomínať celý svoj život. Nezmazateľne sa do našich myslí zapísali jeho skeče, filmy, hry aj piesne.
Kniha Všetko o mojom otcovi, ktorú napísala jeho dcéra Hana v roku 2014, je osobným dialógom o Lasicovej rodine, minulosti, spomínaním na veci, ktoré nikdy neboli vypovedané. Teraz vyšlo nové rozšírené vydanie, obohatené o unikátne fotografie, zápisky a dokumenty. Vďaka tejto knihe môžeme mať aspoň na chvíľku pocit, akoby Milan Lasica nikdy neodišiel. 

Vypočujte si silný úryvok z knihy.
Číta Dominika Žiaranová:

Všetko o mojom otcovi je úspešná kniha rodinne ladených rozhovorov Milana Lasicu s dcérou Hanou. Vyšla v roku 2014, no teraz po ôsmich rokoch prichádza jej druhé vydanie, upravené a obohatené o nové, dosiaľ nezverejnené odpovede, fotografie, jedinečné dokumenty a ukážky scenárov či literárnej tvorby.
Dcéra Hana Lasicová spomína na svojho milovaného otca a jej dojímavá zbierka ponúka intímny portrét známej osobnosti aj verejnosti.

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 83 times, 1 visits today)