Beletria

Jedna z najzábavnejších a najromantickejších kníh

„Je to jedna z najzábavnejších romancí, aké som už dlho nečítala. Nemôžem sa dočkať na ďalšie knihy autorky,“ pochvaľuje si svetoznáma spisovateľka Taylor Jenkins Reid. V slovenčine jej vyšli bestseller Sedem manželov Evelyn Hugovej a Daisy Jones and the Six.

Ak máte chuť na historickú romancu, ktorá pobaví, je svieža, dynamická a určite pri nej zabudnete na starosti – máme skvelý tip.
Návod pre dámy, ako získať majetok.

Kitty Talbotová potrebuje získať majetok. Alebo lepšie povedané manžela, ktorý ho má. Po smrti rodičov nesie povinnosť finančne zabezpečiť mladšie sestry na svojich pleciach. Ako to však urobiť, keď im otec zanechal len dlhy?

Existuje jediné východisko. Musí sa dobre vydať, a to čo najrýchlejšie. Na to, aby zachránila rodinu pred krachom, už nemá veľa času.
Odhodlaná Kitty sa nikdy nezľakla žiadnej výzvy, a tak zamieri na to najdesivejšie bojisko – do plesových sál vychytenej londýnskej smotánky. Nepatrí síce medzi najkrajšie klenoty sezóny, ale vyvažuje to svojím šarmom, cieľavedomosťou a ženskou vynaliezavosťou. Vie, že súčasťou hry je aj isté riziko, ale nepredpokladá, že jej cestu skríži svetácky lord Radcliffe. Naňho sú Kittine medové motúzy prikrátke, a tak okamžite prekukne jej plány.

Namiesto toho, aby pred všetkými odhalil jej pravé úmysly, rozhodne sa jej pomôcť. Samozrejme, len ak zo svojich „očarujúcich“ plánov vynechá jeho mladšieho brata. Kam ich však táto diabolská dohoda privedie?

Novinka Návod pre dámy, ako získať majetok z vydavateľstva Ikar je vtipná, miestami drzá, hravá, štipľavá, ale najmä duchaplná a skvele napísaná romanca o úžasnej hrdinke, ktorej budete fandiť do posledných strán. Je nekonvenčná, vynaliezavá a ako napísal časopis People, „fanúšikovia Bridgertonu budú pri tomto zábavnom príbehu omdlievať.“

Autorka Sophie Irwinová

Sophie Irwinová vyrastala v anglickom Dorsete a po skončení univerzity sa presťahovala do južného Londýna. Než sa vydala na voľnú nohu, niekoľko rokov pracovala ako asistentka redaktora. Návod pre dámy, ako získať majetok je jej debutový román, v ktorom sa odráža jej láska k historickým románom a cit pre dobové detaily.

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 15 times, 1 visits today)