Inšpiratívna literatúra

John Strelecky a jeho Návrat do Kaviarne na konci sveta

Niektoré príbehy vás zaujmú, ale tiež pomôžu zamyslieť sa nad sebou. Nad svojím terajším životom, správaním, nad ľuďmi naokolo, ktorí vás ovplyvňujú. A ktorí výraznou mierou prispievajú k tomu, aký príjemný a šťastný život žijete.
Novinka Návrat do kaviarne na konci sveta vás presvedčí, že váš život nie je omyl, náhoda ani číra zhoda okolností. Ale že sa všetko deje z nejakého dôvodu.

Váš život nie je omyl, náhoda ani číra zhoda okolností. Ste tu z akéhosi dôvodu, inak by ste tu neboli. A aj keď sa občas zdá, že ste beznádejne stratení a nikdy sa z toho nedostanete, vždy sa nájde pomoc.

„Touto knihou Strelecky položil prst na pulz sveta,“

napísali USA Today.

Všetko sa to začalo pred desiatimi rokmi, keď manažér John zablúdil do Kaviarne na konci sveta. Zišiel z cesty a chcel si len vypiť kávu. V útulnej kaviarničke našiel na jedálnom lístku tri nezvyčajné otázky:

Prečo si tu?
Bojíš sa smrti?
Vedieš naplnený život?

A tieto otázky mu načisto zmenili život.

V rozhovore s majiteľmi kaviarne si uvedomil hodnotu života a začal ho naplno vychutnávať. Čas si rozdelil medzi prácu a cestovanie, o ktorom roky sníval. Teraz rok pracuje a rok cestuje. Kedysi bol vystresovaným manažérom, ale dnes vedie šťastný a vyrovnaný život…

Návrat do Kaviarne na konci sveta – presne ako prvá kniha Kaviareň na konci sveta – vás do ničoho nenúti, nevnucuje vám čosi, len vás pozýva na prechádzku, ktorá vám môže veľa odovzdať. Autor knihy John Strelecky má na konte viaceré motivačné knihy, workshopy a prednášky, ktoré pomáhajú ľuďom zistiť, kto vlastne sú a čo chcú v živote dosiahnuť. V Nemecku, Holandsku, Francúzsku a vo Švajčiarsku založil klub John Strelecky & Friends, ktorý ponúka tréningy a koučing hľadania zmyslu života.

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 183 times, 1 visits today)