Láska / romantika a iné

Koľko ste ochotný obetovať pre naozajstnú pravú lásku?

Čo myslíte – stojí naozajstná pravá láska za akúkoľvek obeť? A veríte vôbec v pravú lásku? Jodi Ellen Malpasová je brilantná rozprávačka, autorka viacerých bestsellerov New York Times či Sunday Times, ktoré preložili do 25 jazykov. Píše silné ľúbostné príbehy s nezabudnuteľnými postavami. A taká je aj jej novinka.
Pre teba je krásny príbeh o láske a priateľstve. O vernosti, lojalite, plný radosti a nádeje…

Už krátko po svadbe Lo Harperová len bezmocne sleduje, ako sa jej život rozpadáva pod rukami. Každý deň je pre ňu dlhší, ťažší a černejší ako ten predošlý. Nevie, ako dlho to ešte vydrží. Potom ju zvláštna irónia osudu spojí s mužom, ktorý jej v bezútešnej situácii hodí záchranné koleso. Je šarmantný, láskavý a na nič sa nepýta. Stojí jednoducho pri nej, vďaka nemu sa Lo znova usmieva a aspoň na chvíľu zabúda na svoju zúfalú situáciu. Bolesť aj beznádej ju však prenasledujú ďalej. Rovnako ako výčitky, ktorých sa nedokáže zbaviť.

Luke Williamson je zase úspešný, nezadaný muž. Vzťahy so ženami vníma skôr ako príťaž. Bezstarostný život sa mu však prevráti naruby v jeden večer, keď mu pod kolesá drahého auta vbehne mladá žena. Navzájom sa priťahujú, hoci z celkom odlišných dôvodov. Možno práve preto medzi nimi vzklíči priateľstvo, ktoré obom len prospeje. Luke nemá problém otvoriť sa, zato Lo si súkromie stráži. A keď pravda o jej živote konečne vypláva na povrch, Luke si uvedomí, že pre to, aby bola Lo konečne šťastná, musí mnohé obetovať.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková:

Novinka Pre teba vás možno v niektorých pasážach rozplače a dojme.
Budete obdivovať silu a odhodlanie Lo, ale najmä si vás získa Luke. Vstúpil do jej života v pravý čas, je nesebecký, láskavý, chytí vás za srdce a nebudete ho vedieť z neho dostať.

Jodi Ellen Malpasová opäť ukázala, prečo čitateľky tak milujú jej príbehy. Má perfektný štýl, získa si vás a nečudo, že mnohé siahajú po každej knihe, ktorú napíše. Pre teba je ten typ knihy, ktorá vás núti premýšľať o živote, o ľuďoch, na ktorých vám záleží a ktorí tvoria váš svet.

JODI ELLEN MALPASOVÁ

sa narodila a vyrastala v Anglicku. Pracovala v otcovej stavebnej firme a popritom tajne písala, kým nenašla odvahu odhaliť svetu svoju tvorbu. V sérii Tento muž (IKAR 2014, 2016) ponúkla čitateľom príbehy so silnými postavami, čo vyvolalo neuveriteľné reakcie žien na celom svete. Medzinárodný úspech dosiahla aj ďalšími sériami šteklivých príbehov s názvom Jedna noc (IKAR 2019) a Kráľovská aféra (IKAR 2022).

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 7 times, 1 visits today)