Láska / romantika a iné

Krásna lady a nespútaný vojvoda

Ak máte rady búrlivé historické prostredie, tajomstvá a záhady, a napokon aj nezvyčajne sa vyvíjajúce vzťahy, prídete si na svoje. K tomu pridajte zmyselné milostné scény, neraz zábavné dialógy, hru so slovíčkami a máte výbornú oddychovku na ktorýkoľvek večer.

Obľúbená americká spisovateľka Gaelen Foley nás už po tretí raz pozýva na Moonlight Square – na najromantickejšiu adresu v regentskom Londýne. Prijmite jej pozvanie a podľahnite čaru ľúbostného príbehu s napínavou dobrodružnou zápletkou!
Séria Moonlight Square pokračuje tretím dielom Nespútaný vojvoda.

Londýn 1817. Po návrate z prvej línie bojov proti Napoleonovi sa major Connor Forbes, rodák z Írska, na svoje obrovské prekvapenie dozvie, že zdedil titul anglického vojvodu. Má to však jeden háčik: poslední traja vojvodovia z Amberley zahynuli za záhadných okolností. Zakrátko sa aj jeho samého niekto pokúsi zabiť a Connor si uvedomí, že súrne potrebuje pomoc. Ale komu z nepriateľsky naladenej londýnskej smotánky by mohol dôverovať?

Lady Margaret Winthropová sa zúfalo snaží uniknúť z domácnosti svojej panovačnej sestry, aj keby to znamenalo, že sa vydá za arogantného lorda Brycea. A tak keď horkokrvný Bryce vyzve nového vojvodu z Amberley na súboj, Maggie neostane nič iné, než orodovať u vojnového hrdinu, aby nechal jej nápadníka nažive. Ani vo sne by jej nenapadlo, že to bude začiatok jej škandalózneho spojenectva s drsným vojvodom…

Connor a Maggie sa rozhodnú spojiť svoje sily, aby vyriešili všetky záhady, a popritom sa zblížia. Môže však ich krehké puto vydržať, aj keď im cestu skríži pomstychtivý vrah? Podarí sa im odhaliť rodinné tajomstvá skryté hlboko v minulosti a dostanú napokon šancu na šťastie?

Historická romanca Nespútaný vojvoda má všetko, čo čakáte od tohto žánru. Vzrušenie, romantiku, napätie, zradu, pomstu…a dve postavy, ktoré si obľúbite. Drsný a zločinecky naladený Connor, naproti nemu nevinná a tak trošku nevychovaná lady Margaret.

Gaelen Foley rada vytvára silné ženské postavy, ktoré sa neboja postaviť ani mužom. Aj preto si jej príbehy obľúbilo toľko čitateliek na celom svete. V slovenčine vyšli v tejto sérii už dve knihy – Škandalózny vojvoda, potom Tajomný vojvoda a teraz je tu teda Nespútaný vojvoda.

Začítajte sa do príbehu:

Bledý lúč mesačného svitu prenikal cez okno do modročiernej tmy jej komnaty a osvetľoval ciferník hodín. Do polnoci chýbala zhruba štvrťhodina.
Už bol takmer čas ísť.
Lady Serena Parkerová sedela napäto na kraji postele a čakala. Jediný zvuk, ktorý sa ozýval do ťaživého ticha izby, bolo pokojné tikanie hodín na kozubovej rímse. Jej tep však bol rýchlejší, poháňali ho nekalé úmysly.
V ústach mala sucho. Odpila si trochu bieleho vína, aby sa upokojila, a potom si znovu skontrolovala šnurovanie na členkových čižmičkách. Po celý čas trónil na okennej rímse huňatý kocúr ako jej strážca. Wesley hľadel z okna a krútil pritom chvostom.
Ani jej chlpatý priateľ s dokonalým nočným zrakom však odtiaľto nedovidel na vojvodov dom na opačnom konci Moonlight Square.
Na stromoch v parku sa ešte vždy držalo jesenné lístie, ktoré zacláňalo výhľad na rivenwoodovské sídlo. Serena sa o tom presvedčila už mnohokrát.
Bol chladný októbrový večer a v londýnskom dome jej rodiny občas čosi zavŕzgalo pod náporom jesenného vetra.
V jej izbe však bolo stále cítiť leto vďaka kvetom, ktoré jej poslali nápadníci. Tí boli ešte horlivejší, odkedy ju už nebolo vídať v spoločnosti jej nezvyčajného bývalého favorita, knihomoľa lorda Tobiasa Guilfoyla.
Pri myšlienke na svojrázneho bývalého pytača ju pichlo pri srdci. Znovu si roztrasene odpila vína.
Ukázalo sa, že Toby bol zbabelec a podľahol nátlaku svojich rodičov, ktorí s ich zväzkom nesúhlasili, keď vyšli na svetlo sveta isté okolnosti.
A čo sa týkalo ostatných nápadníkov, všetci boli rovnakí.
Nudili ju. Toby bol možno tak trochu nešťastník a čudák, ale aspoň bol zaujímavý.
Tak či onak, teraz ju trápili dôležitejšie veci ako manželstvo. Ako by mohla javiť čo i len najmenší záujem o lásku, keď sa celý jej svet obrátil hore nohami po tom, čo Toby pri výskume pre svoju knihu odhalil tie hrozné veci o jej rodine?
Potrebovala odpovede — zaslúžila si ich —, a preto sa teraz o polnoci vychystala a pripravila na odchod z domu.
Uvedomovala si, že jej plán je šialený, ale už dosť dlho trpela v temnote a nevedomí. Serenina krutá matka zaťato odmietala povedať čokoľvek o jej pôvode, a tak nemala na výber a musela odpovede hľadať sama.
Hodiny ticho odbili, skoro nadskočila.
Trištvrte na dvanásť. Nepokojne vstala a vybrala sa za Wesleym k oknu. Pozrela von na vrcholce stromov, postriebrené mesačným svitom. Polovica listov už opadla, no zvyšok jej aj tak stále zastieral výhľad na Rivenwoodov dom v opačnom kúte námestia.
Potichu bubnovala končekmi prstov po bielom okennom ráme. Bola nervózna, ale nebála sa. Práve naopak, bola bdelá a trochu vzrušená z tohto neistého nočného dobrodružstva. Nevedela sa dočkať, kedy konečne vyrazí.
Chcela sa len uistiť, že poskytne všetkým zhýralcom vo vojvodovom dome dostatok času, aby sa pohrúžili do víru večierka a dali si pár pohárikov.
Dúfala, že polnoc už bude vhodný čas, veď celý Londýn čakal so zatajeným dychom práve na tento večer.
Bolo to po prvý raz, čo tajomný Azrael Chambers, vojvoda z Rivenwoodu, otvoril svoje sídlo spoločnosti.

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 55 times, 1 visits today)