Detská literatúra

Petko z Polemicu píše opäť pre deti. Má novinku Ako sa máš, Eliáš?

Knižná séria Život Adama bola jeho vstupenkou do literárneho sveta, v ktorom ho to veľmi baví. Peter Petko Opet je známy nielen ako muzikant skupiny Polemic, ale už aj ako autor detských knižiek. Po tínedžerskej sérii prichádza s novinkou Ako sa máš, Eliáš? pre mladšie deti.

Veselý prvák Eliáš má super pani učiteľku, ale najviac sa teší na prestávky a najradšej by chodil do prázdninovej školy.

„Ak máte 5 až 8 rokov a už vás prestávajú baviť jednorožce, víly či škriatkovia a bavia vás kamaráti, naháňačky a domáce zvieratá, tak príhody malého Eliáša sú tu pre vás. Už ste niekedy zachraňovali zraneného netopiera? Hrali ste africký hokej? Kŕmili ste v bazéne sestru prezlečenú za tuleňa? Tiež sa vám niekedy pletie jazyk a namiesto chameleón poviete chameMELÓN? Tak toto všetko a ešte omnoho viac zažil Eliáš v novej knihe so žltočerveným obalom a ilustráciami od Tomáša Hasaja, ktorý kreslil aj čiernobieleho Adama,“ približuje svoju knihu Petko.

petko5
petko4
petko3
PlayPause
petko5
petko4
petko3
previous arrow
next arrow

Eliáš miluje leto, zábavky v bazéne a bez sladkostí si nevie predstaviť deň. Oveľa viac ho baví byť s niekým, ako byť sám. Už od škôlky je jeho najlepší kamarát Matúš, no vie sa zahrať aj s dievčatami a so svojou sestrou Viki. Tá ho dokonca namotala na plyšáky a spolu presviedčali mačky, že sú korytnačky!

Ako sa máš, Eliáš? z vydavateľstva Ikar je veľmi hravá knižka, ktorá ukrýva 16 malých príbehov. Eliáš má vždy kopu nápadov, kučeravé vlásky a srdce plné lásky, takže spoločne zachránite netopiera, pozriete sa do mestskej knižnice, pôjdete na rodinný výlet, napadne vás vírus, zahráte si africký hokej a…
Ale neprezrádzajme. Je to knižka plná dobrodružstiev malého chlapca, ktorý má rád život, kamarátov, rodinu a s ktorým si užijete plno zábavy.

Eliášove zážitky inšpirovali aj ilustrátora Tomáša Hasaja a do obrázkov pridal kopu vlastného humoru. A tak sa na stránkach knižky deti môžu zasmiať na ilustráciách zvieratiek, šmolkovej zmrzliny, afrického hokeja, chamemelóna a iných.

„Ešte jednu špecialitku má táto kniha,“ dodáva Petko. „Mini básničku na úvod každej kapitoly. Ak máte radi poéziu, tak sa jednu naučíte za pár minút a predvediete sa v škole na slovenskom jazyku, keď budete mať učivo o rýmovaní. Uvidíte ako sa učiteľka, alebo učiteľ poteší.“

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 16 times, 1 visits today)