Trilery / horory

Vážený sudca ako sériový vrah. Nový triler Johna Grishama Sudcov zoznam

Zakaždým použil nylonové lano, priemer desať milimetrov, vodoodolné, pevné, dvojpramenné, ľahké, zhruba sedemdesiatpäť centimetrov dlhé. Dvakrát ho omotal okolo krku obete tak, aby sa zarezalo do kože, a nakoniec zaistil dvojitou lodnou slučkou, uzol sa zrejme naučil ešte ako skaut. Mám fotografie z miesta každej vraždy.

Sudcov zoznam od Johna Grishama je doteraz jeho najmrazivejší román. Špičkový triler, ktorý budete čítať so zatajeným dychom. Veď si predstavte uznávaného sudcu, ktorý však vraždí ľudí zo svojho zoznamu. Metodicky, premyslene a je nepolapiteľný. Alebo konečne nadišiel čas na to, aby ho dostali?

„Toto je príbeh veľmi váženého sudcu, ktorý však vedie tajný život. Veľmi temný a znepokojivý tajný život. Je sériový vrah. Má zoznam ľudí, ktorí ho počas života urazili, pomaly a systematicky ich stopuje a zabíja a nikdy ho nechytia,“

približuje svoj najnovší triler John Grisham.

EXKLUZÍVNE. Pozrite si video Johna Grishama pre slovenských čitateľov:

O čom je Sudcov zoznam?

Lacy Stoltzová, známa z románu Svišť, v minulosti vyšetrovala sudkyňu, ktorá prijímala miliónové úplatky od zločineckého syndikátu. Vtedy len o vlások unikla smrti. Odvtedy prešli tri roky a Lacy sa blíži k štyridsiatke. Práca v Rade pre sudcovskú etiku ju už nebaví a uvažuje nad zmenou. Stretne však záhadnú ženu, takú vystrašenú, že nemá odvahu prezradiť pravé meno. Jej otca zavraždili pred dvadsiatimi rokmi, policajtom sa nepodarilo prípad vyriešiť. Lenže žena má podozrivého, je ním priam posadnutá, sleduje ho už dvadsať rokov. A popritom odhalila ďalšie obete.

Podozrenie však nestačí, ibaže nájsť dôkazy sa zdá nemožné. Ten muž je brilantný, trpezlivý a vždy má náskok pred políciou. Ide o mimoriadne rafinovaného sériového vraha. Vyzná sa vo forenzných vedách, ovláda policajné postupy a čo je najdôležitejšie: pozná zákony. Ide totiž o sudcu z Floridy a patrí do Lacinej jurisdikcie.

Dotyčný sudca si vedie zoznam obetí a cieľových osôb, obsahuje mená nič netušiacich ľudí, ktorí mu niekedy v živote skrížili cestu a nejakým spôsobom sa ho dotkli. Ako môže Lacy začať s vyšetrovaním a nedostať sa do jeho zoznamu?

Sudcov zoznam z vydavateľstva Ikar je výborne napísaný triler. Lahôdka, na aké sme boli v minulosti u Johna Grishama zvyknutí a dôvod, prečo sme si ho zamilovali. Grisham vo svojej najlepšej forme!

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Kamil Mikulčík:

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 21 times, 1 visits today)