Trilery / horory

Vražedná pomsta. Maskovaný strelec v súdnej sieni

Strhujúci romantický triler Vražedná pomsta si vás získa napínavým dejom s dramatickými zvratmi a nezabudnuteľnými postavami. Presne vďaka tomu patrí Sandra Brown k najobľúbenejším spisovateľkám na svete. Je to výnimočná kniha o silných putách, ktoré nás spájajú s našimi milovanými, a o tajomstvách, ktoré uchovávame, aby sme ich ochránili.

Po smrti manželky stratil texaský ranger Crawford Hunt pevnú pôdu pod nohami. V práci ho preradili do kancelárie, a keďže nebol schopný postarať sa o dcérku, získali ju do opatery bývalí svokrovci. Medzičasom si však usporiadal život, splnil všetky súdom nariadené podmienky a teraz leží osud jeho rodiny v rukách sudkyne Holly Spencerovej.

Mladá ambiciózna Holly zastáva miesto sudkyne iba dočasne. V blížiacich sa voľbách musí dokázať, že si toto miesto zaslúži, a tak záleží na každom jej rozhodnutí. Hoci sú Crawfordova láska k dcére a jeho odhodlanie stať sa dobrým rodičom zjavné, Holly má pochybnosti kvôli jeho minulosti. Jej názor naňho sa radikálne zmení, keď počas pojednávania vtrhne do súdnej siene maskovaný strelec. Crawford zareaguje inštinktívne a ochráni Holly pred guľkou.

Jeho hrdinský čin však čoskoro začne vyznievať ľahkomyseľne. Mračná nad ním ešte väčšmi potemnejú, keď odhalí desivú pravdu o strelcovi a uvedomí si, že človek, ktorý má streľbu na svedomí, je naďalej neznámy a predstavuje vážnu hrozbu…

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Sandra Brown rozohrala príbeh naplno hneď od začiatku a viac-menej je to napínavé, akčné, dobrodružné a občas aj romantické až do úplného konca. Vražedná pomsta je príbeh o maskovanom strelcovi, ktorý spustí paľbu…a tým odštartuje dramatický sled udalostí, v ktorých nechýbajú nenávisť, falošné stopy, dômyselné intrigy, vydieranie, ale aj strhujúce dobrodružstvo, zakázaná romantika a napokon vražedná pomsta!

Oddychovka, ktorá rozhodne nesklame ani fanúšikov Sandry Brown, no určite chytí aj tých, čo od tejto autorky ešte nič nečítali. Je to stále jej štýl – krimi s trochou akcie, romantiky a erotiky. Inteligentne vystavaná zápletka. Výborne vykreslené postavy a takmer žiadne hluché miesta.

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 10 times, 1 visits today)