Odborná a náučná literatúra

Vycvičte svojho psa za sedem dní

„Prezradím vám tajomstvo: Ak párkrát denne venujete výcviku vášho psa iba pätnásť minút, za sedem dní sa z nevzdelaného maznáčika, ktorý má možno aj nejaké tie chybičky, stane úspešný absolvent programu Šťastný pes.“

tvrdí celebritný profesionálny cvičiteľ psov
Brandon McMillan.

Vo svojej knihe Ako vychovať šťastného psa sa podelí o svoj výcvikový program, ktorý dokáže zmeniť každého psa – od rozmaznaného čistokrvného šteniatka po psíka zachráneného z útulku– iba za sedem dní.

Delí sa o vedomosti, ktoré získal prácou s tisíckami psov všetkých rás a pováh, aby pomohol svojim čitateľom premeniť ich nezbedníkov na poslušných miláčikov. Vysvetľuje svoj hravý, láskavý a milý prístup k výcviku psov, ako aj spôsoby, ktorými ich v priebehu siedmich dní naučí sedem povelov.

Kniha Ako vychovať šťastného psa zahŕňa ľahko zvládnuteľné kroky, obrázkové príklady, vyskúšané triky a dojímavé príbehy o autorových obľúbených študentoch, pričom nevynecháva ani tie najjedinečnejšie prípady a najnáročnejšie stretnutia. Brandon McMillan verí, že pomôcť možno všetkým psom. Vľúdne, pozitívne a účinné metódy, ktoré ponúka, urobia zázraky aj s tými najproblémovejšími chlpáčmi.

„Moje metódy sú veľmi jednoduché, pretože viem, čo skutočne funguje a čo, naopak, nezaberie. Za tie roky som už zistil, ako najrýchlejšie dosiahnete svoj cieľ. Pracoval som po boku tých najlepších cvičiteľov na svete a vycvičil tisíce psov – od rozmaznávaných havkov až po opustené psy z útulkov. Preto som sa rozhodol podeliť sa o svoje znalosti. Najprv vám porozprávam o základných princípoch: dôvera a budovanie vzťahu, sústredenie a kontrola. Potom sa zameriam na poslušnosť a opíšem sedem základných povelov. Tieto povely (SADNI, ZOSTAŇ, ĽAHNI, POĎ, DOLE, K NOHE a NIE) považujem za najdôležitejšie, niečo ako alfu a omegu poslušnosti.“

V knihe sa dočítate aj o jeho vlastných skúsenostiach z výcviku, keď ho zopár psov prinútilo siahnuť na maximum svojich trénerských schopností.
Útulky sú plné psov, ktorých majitelia si nedali tú námahu alebo nemali znalosti na ich vycvičenie. Mnohí z nich vinia samotné psy, no pár pätnásťminútových cvičení denne by problém vyriešilo. „Predpokladám, že cesta do útulku im vlastne zabrala omnoho viac času. Práve preto je na mne, vás a na všetkých, ktorí si všímajú potenciál a súcitia s opustenými a zraniteľnými psíkmi, aby sme ich zachránili – pekne jedného za druhým,“ dodáva Brandon McMillan. Vyskúšajte jeho skvelú príručku Ako vychovať šťastného psa .

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 21 times, 1 visits today)