Beletria

Zábavné babičky to znova rozbalia

Babinec na vidieku je príbeh zrelých dám s úžasným posolstvom, ktoré inšpiruje k tomu, aby sme si každý deň užívali naplno a nebáli sa vykročiť občas aj do neznáma. Pretože možno práve tam na nás čaká niečo výnimočné a nezabudnuteľné…

Keď sa 77-ročná Barbara rozhodne odísť za zotavením a oddychom do ospalej anglickej dedinky Winsley Green, jej sestra sa vyberie za ňou. Obe sú si podobné asi ako noc a deň. Zatiaľ čo Barbara je priamočiara a rezervovaná, Pauline sa vyznačuje dobromyseľnosťou a vľúdnosťou, takže netreba veľa a oheň je na streche.

Všetko sa ešte viac zamotá, keď Pauline náhodou zrazí záhadného tuláka menom Bisto Mulligan, ktorý im obom obráti život hore nohami. Barbara aj Pauline náhle zisťujú, že ich životy aj povahy potrebujú zmenu.
Dokážu prijať výzvu a odštartovať nové začiatky, znovuobjaviť lásku, vydať sa na úplne iné cestičky životom a spoznať nové obzory? Alebo sú staré zvyky ako železná košeľa, z ktorej nie a nie sa vymaniť?

Zdroj: grada.sk

Babinec na vidieku je feel good román, ktorý vám vylepší náladu. Vtipný, radostný a zábavný. Pripomenie vám, aby ste si naozaj vychutnávali každý jeden deň, pretože život za to stojí. Niekedy to je o pohľade, nadhľade a prístupe…no vždy sa dá pozerať na svet naokolo pozitívnymi očami.

Judy Leigh je britská spisovateľka, ktorá absolvovala v roku 2015 odbor tvorivého písania na univerzite vo Falmouthe. Predtým pracovala dvadsať rokov ako lektorka divadelných štúdií, režisérka a producentka.

Publikovala básne a divadelné scenáre a veľa svojich poviedok uverejnila v časopisoch. Píše blog s vegánskymi receptami, má svoj pravidelný stĺpček v novinách a tiež prispieva do novín a časopisov článkami o hudbe, cestovaní a životnom štýle. Je úspešnou autorkou už dvoch titulov The Age of Misadventure a Five French Hens.

Ak práve nesedí za počítačom, nájdete ju na pláži, ako sa prechádza, cvičí jogu alebo pláva v mori. Jej vernými spoločníčkami sú tri čierne mačky.

(Visited 38 times, 1 visits today)