Beletria

Zamlčaná pravda dokáže ničiť životy

Na Slovensku si jej príbehy našli už tisíce fanúšičiek. Sú dojímavé, silne emotívne, krásne napísané. Doteraz Kelly Rimmerovej vyšli hity ako Spoznal som ťa bosú, Keď som ťa stratila, Utajená dcéra a Kým ťa nechám odísť. Teraz teda pribudla novinka Zamlčaná pravda, ktorá ponúka opäť mimoriadne emotívny a dojímavý príbeh.

Spoznáme Alice, ktorá žije s manželom a dvomi deťmi na Floride, stará sa o domácnosť a život jej akosi uniká pomedzi prsty.
Má 90-ročnú babku, ktorú miluje, jej čas sa však kráti a v nemocnici Alice jedného dňa poprosí o nezvyčajnú vec: má sa vybrať do jej rodného mesta východne od poľských Katovíc. Alice je prekvapená, nerozumie tejto prosbe, ale samozrejme, vyhovie milovanej babke.  Nájde jej rodný dom aj Emiliu, poslednú členku rodiny a dozvedá sa desaťročia zamlčiavanú pravdu, ktorá jej zmení život…

Vrátime sa tak do roku 1942 počas druhej svetovej vojny, kedy sa za stanmi ruského utečeneckého tábora zasnúbi mladá dvojica. 15-ročná Alina a jej najlepší priateľ Tomasz. Potom sa však situácia zostrí, nacisti vnesú do malého mestečka strach a bolesť, a Tomasz zmizne.
Neskôr vypláva na povrch jedno veľké klamstvo, ktoré zmení Aline život i osud.

Zamlčaná pravda Kelly Rimmerovej je možno jedna z jej najlepších kníh. Doslova sa prekonala a vystavala veľmi dojímavý, citlivý a jemne prepracovaný príbeh o tom, ako môže zamlčaná pravda pretrvať desaťročia, skaziť životy a obrať vás o vieru i nádej.
Kniha vyšla vo vydavateľstve Ikar.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková:

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 32 times, 1 visits today)