Trilery / horory

Ako lapiť pavúka v jeho vlastnej sieti? Severské krimi Larsa Keplera

Dýcha rýchlo a chápe, že výstrel vošiel priamo do chrbta. Bolesť naráža znova a znova do trupu.  Je to ako zásek sekerou, ktorý je cítiť len v určitom smere.
Vlečú ju preč ako zviera na bitúnku. Vie, že sa nemôže vzdať, že musí ďalej bojovať, no je slabá, už viac neudrží hlavu hore.  Nos, ústa a brada sa odierajú o betón…

Kvalitná zápletka, zaujímavý a napínavý príbeh, premyslený dej a skvele vykreslené postavy. To je Pavúk od Larsa Keplera, už deviaty prípad inšpektora Joona Linnu, ktorému tentoraz naozaj ide o krk. Práve jemu je určený jeden z deviatich nábojov tajomného zabijaka.

Pred troma rokmi dostala Saga Bauerová nečakanú pohľadnicu. Neznámy odosielateľ sa v nej vyhrážal zbraňou s deviatimi bielymi nábojmi, pričom jeden z nich mal byť určený pre inšpektora Joona Linnu. Zachrániť ho vraj môže jedine Saga. Čas však pokojne plynie ďalej a z pôvodnej hrozby sa stane len bezvýznamná provokácia, ktorej Joona Linna neprikladá veľký význam.
Až doteraz.

Na malom ostrove pred prístavom Kapellskärs bolo nájdené telo rozpustené v kyseline a na mieste činu ostala biela nábojnica. Odkaz chladnokrvného vraha je jasný. Ďalšia vražda bude nasledovať, ak sa vyšetrovateľom nepodarí rozlúštiť komplikované hádanky.

Joona Linna a Saga Bauerová musia spojiť sily, aby zachránili budúce obete, kým bude príliš neskoro. Vyšetrovanie však neprináša očakávané výsledky a to len prehlbuje ich zúfalstvo. Čo ak sa tento vrah nedá zastaviť? A čo ak sa sami chytili do jeho siete?

Pozrite si video – Lars Kepler pre slovenských čitateľov:

Pavúk z vydavateľstva Ikar je miestami temné a desivé krimi. Viac sa dozvedáme o postavách a kvázi zmŕtvychvstaní Jureka…nuž, toto krimi určite poteší všetkých fanúšikov kepleroviek. Má to dynamiku, spád.

Keplerovci, čiže Alexander a Alexandra majú skvelý štýl písania, ktorý vás vtiahne, prekvapujú svojou kreativitou a vždy nasadia svižné tempo. Aj v tomto príbehu začali zostra – zmiznutie policajtky Margot v stajniach pre kone, nález balíka, v ktorom je rozpustené ľudské telo a biela nábojnica na mieste činu.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Vlado Kobielsky:

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 10 times, 1 visits today)