Tipy a recenzie

Ako si namiešať čítanie pre celú rodinu

Povedzme si pravdu, každým týždňom, ba aj každým dňom v domácnosti v plnej zostave to občas trochu vrie. Chýbajú nám rozptýlenia, aktivity mimo domu a kontakt s okolitým svetom. Monotónnosť nás ubíja a chcelo by to okoreniť stereotyp. Aký recept zvoliť, aby bol každý člen rodiny spokojný, a zároveň využil čas zmysluplne? Máme pár osvedčených tipov, ktoré by vám mohli byť podľa gusta.

Recept pre pokojnú mamu

V tomto prípade platí zlaté pravidlo. Spokojná rodina, spokojná mamina. Takže tento receptna chvíľku preskočte a pokojne sa k nemu vráťte po ochutnávke nižšie.

Tak naspäť k mamám. Pokiaľ sa vám podarilo upokojiť divú zver vo vašich príbytkoch, je čas vyložiť si nohy a oddychovať. Možno by sa k tomu hodilo aj niečo sladké. Čo poviete? Romantická zápletka, šum vetra, vôňa oceánu. To všetko a ešte omnoho viac sa zmestí do knižných príbehov tisícich chutí. Tak napríklad, ulahodiť by vám mohla knižka Počkajte si na happy end alebo jemná romantika Hviezdy blízko nás. Chce to viac korenia? V tom prípade siahnite po knižke Krásny omyl.

Ochutnávka pre nezbedníkov

Všetci neposední a hluční výmyselníci! Kto z vás by sa chcel pozrieť na zub drakovi? Kto by chcel hľadať roj bzučiacich včielok a ochutnať ich sladučký med alebo sledovať, čo práve robia zvieratká v lese a aké rastlinky práve vyrástli v sade? Poďme spolu ochutnať čosi z knižnej nádielky! Knižky vám môžu skutočne zachutiť, ale najskôr sa do príbehu musíte poriadne zahryznúť. Veríme, že vám odvaha nechýba a písmenká sa rýchlo stanú vašimi kamarátmi. Napokon, sú plné tých najrôznejších bytostí, záhad a tajomstiev, ktoré môžete odhaliť alebo vyriešiť práve vy. Aké je to mať v dome draka, áno, toho ozajstného, zistíte v knižke Dračia pošta. O tom, čo práve rastie v sade a ako nádherne to tam vonia zas prezradí slávik v knihe Kto raste v sade. Páčiť sa vám môžu aj Príhody psíka Huga, ktorý sa najradšej zo všetkého hrá. Možno máte veľa vlastných neobyčajných knižiek, ktoré by stáli za ochutnanie. Tak teda šup prehľadať police a vypátrať, aký záhadný poklad ukrýva vaša knižnica. Ale pozor, neurobte pri tom neporiadok.

Myslíme aj na vás, oteckovia

Chýbajú vám športové zápasy, lozenie po horách alebo veselé stretnutia s priateľmi? Aj pre vás máme niečo, čomu neodolá žiaden gurmán. Vyberte sa do nórskej divočiny s Antituristom, opäť prežite legendárne futbalové divadlo s knihou Futbal: Pravdivá história alebo sa zasmejte s Denníkom moderného fotra, napokon, možno vám bude hovoriť ako z duše. Dobrodružstvo určite nájdete aj na stránkach mysteriózneho trileru Mesto. Výber je len na vás. Hlavne, nech vám chutí.

Mária Bílková

(Visited 49 times, 1 visits today)