Láska / romantika a iné

Mary Baloghová a jej nová romanca Viac než milenka

„Osamelosť nie je vždy to isté ako samota,“ vysvetľovala. „Najmä ak sa človek naučí mať rád seba a svoju spoločnosť. Predpokladám, že možno byť osamelý, aj keď má človek rodičov a súrodencov, ak nemá rád sám seba. Ak má dojem, že nie je hoden lásky.“

Máme pre vás novú Mary Baloghovú, ktorá je u slovenských čitateliek neuveriteľne populárna a každý rok vyjde od nej aspoň jedna kniha.
Ta aktuálna sa volá Viac než milenka a kráľovná regentskej romance ňou štartuje novú trilógiu Milenky.
Zavedie nás do sveta londýnskej smotánky plného škandálov a zvádzania, kde sa istý arogantný vojvoda dopustí čohosi neslýchaného – zaľúbi sa do svojej milenky.

Keď sa Jane Inglebyová zamieša do súboja v londýnskom Hyde Parku, Jocelyn Dudley, vojvoda Tresham, utrpí strelné poranenie nohy a Jane kvôli neskorému príchodu do práce v klobučníctve madame de Laurent príde o miesto.

„Ty za to môžeš, dievča,“ vyhlásil pochmúrne a váhavo vykročil k felčiarovi, zrazu sa mu zdal veľmi ďaleko.
„Prisámbohu, musíš mi pomôc
ť! A drž ten drzý jazyk za zubami.“
Lord Oliver si obliekal vestu a redingot, vikomt Russell vzal jeho pišto
ľ a prešiel okolo Jocelyna, aby vzal aj tú druhú.
„Urobili by ste lepšie,“ podotklo dievča, „keby ste potlačili hrdos
ť a dovolili priateľom, aby vás odniesli.“

Mladá žena je taká rozhorčená, že sa nebojí požiadať vojvodu, aby ju zamestnal, a Jocelyn je zas taký rozzúrený, že ju najme – ako svoju ošetrovateľku.
Opovážlivá Jane je však aj mimoriadne príťažlivá, a tak netrvá dlho a arogantný vojvoda sa zahľadí do jej priezračných modrých očí a navrhne, aby sa stala jeho milenkou…

Dievčina sa usiluje predstierať, že medzi ňou a Jocelynom ide o čisto obchodnú dohodu, s ktorou musela súhlasiť, aby uchovala hrozivé tajomstvo. Keď však odhalí, že za vojvodovou cynickou fasádou sa skrýva šľachetné srdce, spozná najväčšiu hrozbu – horúcu vášeň, čo ju núti všetko riskovať kvôli jednému mesiacu s nesprávnym džentlmenom, ktorý je presvedčený, že zaľúbiť sa môže len blázon…

Viac než milenka má na Amazone 4,5 hviezdičky z piatich, kritika si pochvaľuje najmä autentické vykreslenie londýnskej smotánky a dobovú atmosféru.
Čitatelia zasa krásny príbeh, ktorý je sexi, inteligentný, dojímavý a najmä dialógy vedia pobaviť.
Ako povedala iná známa spisovateľka – kniha Mary Baloghovej Viac než milenka je ako darček, ktorý by si mala dať každá žena.
Tak vyskúšajte 🙂

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 10 times, 1 visits today)