Láska / romantika a iné

Škola zvádzania. Historická romanca od Sabriny Jeffriesovej

Aj manželstvo z rozumu sa môže zmeniť na vášnivý ľúbostný vzťah.
Je tu druhá kniha zo série Hriešni ctitelia od obľúbenej Sabriny Jeffriesovej.
V novinke Škola zvádzania spoznáme ďalších členov pánskeho klubu, ktorý chce uchrániť svoje sestry pred zvodnými nápadníkmi.

Keď Edwin Barlow, gróf Blakeborough, súhlasí, že pomôže sesternici svojho najlepšieho priateľa, impulzívnej lady Clarisse Lindseyovej, tuší, že ho čakajú problémy. Už dlhšie uvažuje, že sa ožení, no aj keď ho táto nespútaná kráska priťahuje, obáva sa, že ako manželka by bola úplne nevhodná. Odrazu si však uvedomí, že netúži po ničom inom, len si ju získať…

Clarissa sa nemieni za nikoho vydať – ani za Edwina, o ktorom je presvedčená, že by bol panovačným manželom, a už vôbec nie za vplyvného francúzskeho diplomata grófa Duranda, ktorý je ňou doslova posadnutý a ustavične ju prenasleduje. Keď sa situácia vyhrotí, Clarissa prijme Edwinovu galantnú ponuku na sobáš v nádeji, že to jej prenasledovateľa odradí. Od manželstva neočakáva nič viac než priateľský zväzok, no ich čoraz horúcejšie bozky a objatia postupne prerastajú do neskrotnej vášne. Má však ich krehké puto šancu vytrvať, ak gróf Durand splní svoje vyhrážky a odhalí ich prísne strážené tajomstvá?

Škola zvádzania je regentská romanca z prvej polovice 19.storočia, ktorá vás rozosmeje aj rozplače. Je to typická ukážka toho, že protiklady sa priťahujú. Navonok seriózny, uhladený až cynický Edwin a oproti nemu bystrá, živá Clarissa, ktorá koketnosťou zakrýva vnútornú bolesť a má jedno temné tajomstvo. Keď prijme Edwinovu ponuku, zrazu ho začína vidieť ako jemného a starostlivého muža, džentlmena, akého by si priala nejedna žena.

Sabrina Jeffriesová

Sabrina tvrdí, že má taký pestrý život, že sa nedá inak, než písať. Keď mala iba sedem rokov, rodičia sa rozhodli stať sa misionármi v Thajsku. Než dosiahla plnoletosť, stihla jesť kuracie hlavy a medúzy, naháňalo ju sloníča, hrala sa v dažďovom pralese, videla množstvo kobier aj veštcov a železnou pravidelnosťou bývala preočkovaná proti besnote. S hrôzou si spomína na obrovskú ihlu zabodnutú rovno do brucha.

Autorka Sabrina Jeffriesová

Niektoré svoje romány píše pod pseudonymom Deborah Martin alebo Deborah Nicholas. Ako Sabrina Jeffriesová sa venuje historickým romanciam, knihy Deborah Martin obsahujú viac dialógov a zmyselnosti, ale menej akcie a historického pozadia a ako Deborah Nicholas úplne odbočila zo svojho žánru – venovala sa súčasnej paranormálnej literatúre. Tieto už nie sú v predaji, ale Sabrina ich plánuje raz pretaviť do digitálnej podoby.

Ak práve v kofeínovom opojení nepíše, alebo ako vyhľadávaná hovorkyňa neprednáša na rozličných podujatiach a konferenciách, tak cestuje po svete so svojím mužom a dospelým synom, ktorý je autista.

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 17 times, 1 visits today)