Trilery / horory

Tajomstvá, lži a príliš dôverčiví priatelia

Prestaň! Prestaň! Prestaň! Krv stekajúca ako farba po kovovej tyči. Kristen s rozšírenými, ohromenými očami. Krvavé škvrny na jej rukách, zápästiach, topánkach.

Obľúbená autorka Andrea Bartzová uchvátila svojím novým trilerom Nikdy sme tu neboli čitateľov po celom svete. Príbeh, ktorý do hĺbky skúma podoby priateľstva vás zoberie na exotickú dovolenku, ktorá sa premení na nočnú moru.

Strhujúci triler o dvoch kamarátkach, ktoré sa raz do roka vyberú na exotickú dovolenku. Ich priateľstvo je výnimočné – napriek tomu, že Emily žije v americkom Wisconsine a Kristen v Austrálii, spája ich silné puto.

Na dovolenke v Čile však Emily nájde Kristen v izbe s mŕtvym mladým mužom. Údajne ju napadol a ona sa len bránila. Emily by jej veľmi chcela veriť, ale ešte sa nespamätala z vlaňajšieho navlas rovnakého zážitku na spoločnom výlete v Kambodži. Naozaj môže dôjsť k takejto náhode dvakrát?

Ich priateľstvo je aj po týchto zážitkoch pevné a kamarátky sa podporia aj v tragických situáciách. Ale čo ak sa jedna z nich zrazu začne správať čudne? Čo ak začnú jedna o druhej pochybovať a vzájomná dôvera sa vytratí?

Román Nikdy sme tu neboli je splneným snom každého milovníka napätia a ja som obracala jeho stránky hlboko do noci,“

nadchýna sa slávna herečka a milovníčka kníh Reese Whitherspoonová.

Je to napínavý triler o dvoch skvelých priateľkách, ktorých spoločný výlet však nedopadne dobre. To poznačí ich priateľstvo a začnú sa vynárať pochybnosti a čudné otázky. Naozaj sú také dobré priateľky? Je to čistý a úprimný vzťah? Alebo by ste sa mali obávať aj svojich najbližších priateľov?

Kristen?“ Srdce mi divoko bilo, na peňaženku som úplne zabudla. Skúsila som kľučku, potom som zašmátrala v taške po kľúči.
„Čo sa deje?“
Otvorila som dvere a udrela som po zapínači svetla. Rozsvietilo sa, modrobiele a nepríjemné, a ja som zmeravela. Kristen sedela schúlená na podlahe a plakala. Slzy sa jej miešali so spŕškou krvi na čeľusti a na dlani a predlaktí mala červené šmuhy.
„Čo sa stalo?“ opýtala som sa takmer pošepky a ona ku mne zdvihla oči. Všimla som si výjav za ňou: dve nohy, ktoré vytŕčali spoza akvamarínovej pohovky.

Andrea Bartzová

Andrea Bartzová, novinárka z Brooklynu, je autorkou kníh The Lost Night a The Herd. Jej práce sa objavili v novinách a časopisoch The Wall Street Journal, Marie Claire, Vogue, Cosmopolitan, Women’s Health, Martha Stewart Living, Redbook, Elle a mnohých ďalších. Okrem iného zastávala miesto redaktorky v časopisoch Glamour, Psychology Today a Self.

(Visited 12 times, 1 visits today)