Psychológia

„V prvých rokoch ste mozgom vášho dieťaťa vy, rodičia,“ tvrdí neuropsychológ Robert Krause

Dr. Krause je známy z rozhlasových relácií, ale aj z televízneho vysielania, kde vysvetľuje javy súvisiace s vývojom a fungovaním nášho mozgu a s neuropsychológiou. V súčasnosti prednáša na dvoch vysokých školách a zastrešuje programy venované neurovede  v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Na slovenský knižný trh prichádza jeho prvá kniha Detský mozog: Novorodenec a začiatkom decembra sa môžeme tešiť na jej pokračovanie Detský mozog: Batoľa.

Detský mozog sa začína rozvíjať počas vnútromaternicového vývinu a jeho dozrievanie rapídnym spôsobom akceleruje v prvých mesiacoch a rokoch života. Neuropsychológ a dvojnásobný otec Robert Krause vás vo svojej knihe prevedie dvadsiatimi štyrmi modelovými situáciami, ktoré vám pomôžu pochopiť vývin vášho dieťaťa. Na týchto názorných príkladoch vám ukáže a pomocou najnovších vedeckých poznatkov vysvetlí, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať, aby ste podporili zdravé dozrievanie mozgu dieťaťa.

Vypočujte si rozhovor s R.Krausem v knižnom podcaste. O detskom mozgu, výchove, tehotenstve, pôrode a rôznych zaujímavostiach, ktoré súvisia s deťmi od počatia až po koniec tretieho roka.

Kniha vás popritom osloví svojou jednoduchou a systematickou štruktúrou, vďaka ktorej ľahšie pochopíte kognitívnu neuropsychológiu a v roli rodiča sa budete cítiť istejšie a bezpečnejšie.

„Detský mozog sa vyvíja už počas vnútromaternicového vývinu a rapídnym spôsobom dozrievanie akceleruje v prvých rokoch života po pôrode. Vďaka týmto publikáciám venovaným detskému mozgu pochopíte, čo robiť a čomu sa pre zmenu vyhýbať ak chcete podporiť zdravé dozrievanie mozgu detí a to od počatia až po koniec tretieho roku života,“ tvrdí R.Krause.

Dr. Robert Krause sa štúdiu psychológie začal venovať pred viac než desiatimi rokmi. Už počas vysokej školy napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Vo svojej praxi doposiaľ vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 18 národností. V súčasnosti zastrešuje významné programy neurovied a neuropsychológie v Mexiku, Španielsku a v Afrike.

Ako odborníka ho veľmi často oslovujú popredné slovenské a zahraničné médiá. V súčasnosti prednáša na dvoch slovenských vysokých školách. Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér. Tvrdí, že úspech ho neurobil šťastným, ale šťastie ho urobilo úspešným.
Jeho knihy vychádzajú vo vydavateľstve Ikar.

Pozrite si, čo Dr.Robert Krause hovorí o svojich knihách:

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 56 times, 1 visits today)