Zdravie

Krásna pleť. Rady od svetovej profi kozmetičky

Do knihy spísala všetko, čo sa naučila za celé roky v kozmetickom priemysle a pri písaní blogu, aby vám pomohla zorientovať sa vo svete starostlivosti o pleť. Povie vám, čo potrebujete a čo nie a pri akých produktoch netreba mrhať časom a energiou.

Caroline Hirons je etablovaná kozmetička a profesionálna konzultantka. O koži vie všetko: čo robiť, čo nerobiť, čo potrebujete, a najmä čo je absolútne zbytočné.
Aj preto napísala knihu Krásna pleť s množstvom užitočných tipov a trikov.

Táto kniha vás naučí, ako si vybrať produkt vhodný na váš typ pleti vzhľadom na vek, kožné problémy a rozpočet. Je určená práve vám, či ste profíčka, alebo sa vo svete pleťovej kozmetiky cítite ako Alenka v ríši divov.

Dozviete sa, kde začať, ako si vybudovať kozmetickú výbavu, aké zložky hľadať, čomu sa vyhýbať… skrátka, táto kniha je jasná a zrozumiteľná príručka pre všetkých.

„Keď som si v roku 2010 založila blog, nikto v tom čase nepísal o pleťovej starostlivosti, a ak aj písal, väčšinou išlo o reklamu na nové produkty,“ spomína si Caroline. „V kurze boli mejkap a starostlivosť o nechty. Môj blog bol skôr jednorožec. Nikdy by mi nenapadlo, že sa raz stane úspešným, lebo tieto veci sa nedajú naplánovať.“

Pomerne rýchlo si našla cieľovú skupinu nadšencov, ktorí ocenili, keď na rovinu povedala: „Nie, toto neodporúčam. Toto robte. Tomuto sa vyhnite. Toto si určite nedávajte na tvár. Čistiace obrúsky sú otrasné.“ Dnes má jej blog viac než 120 miliónov pozretí. Na sociálnych sieťach ju sledujú stámilióny fanúšikov.

V knihe Krásna pleť z vydavateľstva Ikar nájdete rady pre každý rozpočet a pre všetky vekové kategórie, farby a typy pleti. Povie vám, ako sa starať o pleť ráno aj večer alebo počas choroby, čo robiť so suchou pleťou či s vyrážkami. Nájdete tu aj tipy, ako si poradiť s pigmentáciou, dehydratáciou a vráskami.

Foto: Bux.sk

Kniha Krásna pleť nadchla aj kritickú beauty žurnalistku Zuzanu Závodskú, ktorá si knihu dokonca kúpila v origináli a teraz sa teší, že vychádza v slovenčine.

Prečítajte si úryvok z knihy Krásna pleť:

• Používajte krém s vysokým OF (30+) a natierajte ním aj deti. Zachránite ich pred nezvratnými poškodeniami kože vo vyššom veku.

• Používajte kvalitnú pleťovú kozmetiku. Nehovorím o krémoch, ktoré stoja viac než váš mesačný rozpočet na jedlo. Je však fajn, ak sa nedáte zlákať lacnými odličovacími obrúskami alebo hydratačným krémom z drogérie alebo zo supermarketu a poobzeráte sa po niečom kvalitnejšom.

• Rozpočet na kozmetiku by sa mal pohybovať niekde okolo sumy, ktorú ste ochotná minúť na kabelku alebo topánky. Nehovorím, že by ste mali – hovorím len, že toľko by ste mali byť ochotná minúť.

• Poriadne sa vyspite. Nedostatok spánku sa jednoznačne prejaví na vašej pleti.

• AKP: Až k prsiam. Krk a dekolt, čo je buržujský francúzsky názov pre oblasť vrchnej časti hrudníka a ramien, sú tiež súčasťou starostlivosti o pleť.

• Zdravo sa stravujte. Nechcem nad vami stáť s palicou, lebo drobný prehrešok sem-tam nezaškodí, no všetko s mierou. Zdravý tráviaci trakt má vplyv na stav pokožky. Napríklad o probiotikách sa hovorí, že podporujú zdravé fungovanie kože.

• Dodržiavajte pitný režim. Voda nie je dôležitá len na normálne fungovanie kože, no má nesmierny význam na celkový stav tela. Ak má váš moč tmavú farbu a trápia vás bolesti hlavy, mali by ste piť viac vody.

• Vyhýbajte sa stresu. Viem, ľahko sa to hovorí, no robte všetko pre to, aby ste udržali hladinu stresu v norme.

Milan Buno, knižný publicista

(Visited 59 times, 1 visits today)